تبلیغات

مطالب پیشین

ابر برچسب ها

آخرین اخبار

جوابیه اداره کل منابع طبیعی ساری به گزارش وارش نیوز درباره چشمه باداب سورت

جوابیه اداره کل منابع طبیعی ساری به گزارش وارش نیوز درباره چشمه باداب سورت

ما همه گونه همکاری کرده ایم آنها کاری نمی کنند/ در چهارچوب قانون آماده کمک هستیم!

وارش نیوز:اداره کل منابع طبیعی مازندران؛ ساری به گزارش«چرا منابع طبیعی چشمه سورت را واگذار نمی کند» واکنش نشان داده و در جوابیه ای دلیل این امر را توضیح داده است که در ادامه می خوانید. ضمن اینکه تمام مستندات و نامه نگاری های این نهاد بابت واگذاری چشمه سورت در دفتر وارش نیوز محفوظ می باشد. حال باید دید واکنش فرمانداری ساری و اداره کل میراث فرهنگی مازندران چیست.

مدیریت محترم پایگاه خبری تحلیلی وارش نیوز

با سلام  و احترام ؛ عطف به مرقومه مورخ ۲ اسفند ماه ۱۳۹۳ با عنوان « چرا منابع طبیعی، چشمه سورت را به میراث فرهنگی واگذار نمی کند؟» مراتب مشروحه ذیل به همراه قسمتی از مکاتبات و مستندات مربوطه جهت بهره برداری به حضورتان ارسال می گردد.

 1. به استناد بازدید میدانی صورت گرفته در تاریخ ۵/۴/۹۲ توسط معاون آبخیزداری این اداره کل در معیت نمایندگان محترم استانداری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و محیط زیست استان از چشمه مذکور این اداره کل مراتب موافقت خود را در خصوص محصور نمودن میزان بیست هکتار از اراضی ملی حاشیه چشمه سورت به جهت حفاظت و نگهداری هرچه بیشتر و بهتر از این میراث طبیعی به شرط حفظ مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را طی نامه های به شماره ۱۵۳۸۷/۴۳/۹۲ و ۲۵۸۵۵/۴۳/۹۲-۲۰/۶/۹۲ اعلام نموده است.
 2. پس از اعلام موافقت این اداره کل مبنی بر محصور نمودن بیست هکتار از عرصه موصوف حسب درخواست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران، متاسفانه اقدام مثبتی در روند کار احساس نشده بود که این اداره کل جهت تسریع در امور طی نامه ای به شماره ۲۷۷۵۱/۴۳/۹۲-۲/۷/۹۲ درخواست معرفی نماینده اداره کل میراث فرهنگی شده است.
 3. پس ازطی مراتب فوق اداره کل میراث به استناد نامه شماره ۶۶۸۶/۱۴۳/۹۲-۱۹/۹/۹۲ درخواست واگذاری اراضی ملی حاشیه چشمه را نموده که این اداره کل ضمن تاکید بر اعلام موافقت مبنی بر حصار کشی حاشیه چشمه به جهت جلوگیری از تخریب طی نامه ای به شماره ۳۷۸۷۸/۴۳/۹۲-۳۰/۹/۹۲ اعلام آمادگی خویش مبنی بر واگذاری در قالب طرح مصوب و در چهارچوب ماده ۳ قانون حفاظت و بهره برداری را نموده است.
 4. با عنایت به بند ۳ نامه مذکور اداره کل میراث مبادرت به معرفی شرکت طراحان نو اندیش مازند به عنوان مشاور جهت تهیه طرح را نموده که این اداره کل نهایت همکاری را با مشاور محترم داشته و در اولین فرصت شرح خدمات مصوب و مورد نظر دفتر جنگلکاری پارکها و ذخیره گاههای جنگلی سازمان متبوعش را به همراه نمونه طرح های مشابه تقدیم مشاور نموده است.
 5. در نهایت مشاور مبادرت به تهیه طرح برای میزان ۷۴ هکتار از اراضی ملی اطراف چشمه سورت را نموده و کتابچه را جهت بررسی های فنی به این اداره کل تحویل و کارشناسان و اعضا محترم کمیته فنی این اداره کل خارج از نوبت نسبت به مطالعه بررسی و تطبیق کتابچه با شرح خدمات و وضع موجود در طبیعت نموده و مراتب کارشناسی طی نامه شماره ۵۶۵۳/۴۳/۹۳-۱۳/۲/۹۳ به اداره کل میراث فرهنگی جهت رفع نواقص کتابچه طرح توسعه مشاور عودت داده شد.
 6. لازم به توضیح اینکه کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساری حسب الامر این اداره کل مبادرت به مشخص نمودن حدود اربعه عرصه مورد بحث به میزان ۷۴ هکتار و پیکه کوبی نمودن آن در طبیعت و تحویل آن به نماینده اداره کل میراث فرهنگی طی نامه ای به شماره ۱۱۳۳۸-۱۴/۱۱/۹۳ را نموده که متاسفانه به رغم همکاری این اداره کل تاکنون هیچ گونه اقدام مثبتی جهت حصارکشی و حفاظت از این میراث طبیعی و فرهنگی در خاک زرخیز استان صورت نپذیرفته است. در ضمن یادآور می گردد این اداره کل آمادگی هرگونه همکاری در این خصوص و در چهارچوب قوانین و مقررات جاریه را دارد.

ستار بابایی کفاکی- مدیر کلبازدید ها:

۳ پاسخ ها به “جوابیه اداره کل منابع طبیعی ساری به گزارش وارش نیوز درباره چشمه باداب سورت”

 1. احمدی گفته:

  این خبر رو در سایت بخشدار نیوز (چهاردانگه) هم خواندم. متاسفانه فقط شعار می دهند.
  این یکی دنبال سر مایه گذار قدر هست بخشدار دنبال جمع کردن افراد تحت پوشش کمیته امداد برای ساخت شهرک گردشگری!!!
  در عجبم از این روزگار…

 2. اسماعيل عاليشاه گفته:

  خدا بخیر کنه همه چشم طمع به سورت دارن ولی این سورت ازکدوم ناکجا آباد سردر بیاره خدامیدونه.چرا؟چون کسی دنبال سروسامان دادن سورت نیست اینها همه بازیهای رسانه ایست که آقایون براه انداختند

 3. saman گفته:

  حیف چشمه سورت، حیف اون همه زیبایی که بخاطر ندانم کاری یک عده افراد رو به زوال میره…….زنده باد اروست

درج یک دیدگاه