تبلیغات

مطالب پیشین

ابر برچسب ها

آخرین اخبار

سخنرانی طوفانی و انتقادی دکتر عالیشاه از حمل زباله به منطقه

سخنرانی طوفانی و انتقادی دکتر عالیشاه از حمل زباله به منطقه

به گزارش سایت اروست، امروز پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، همایش شورا ها اسلامی  و دهیاران  بخش چهاردانگه باحضور حجت الاسلام دکتر تیموری امام جمعه بخش چهاردانگه، مسئولین بخش، و دکتر یوسف نژاد نماینده مردم  شهرستان ساری و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ،عباسی معاون عمرانی فرمانداری مرکز استان، معاون آبفا، معاون بنیاد مسکن ، معاون جهاد کشاورزی ،  روسای آبفار ، مخابرات ، جهاد کشاورزی ، علیجان شمشیر بند رییس شورای اسلامی  شهر ساری  در روستای الندان برگزار شد.

در این همایش سید محمد حسین سلطانی بخشدار چهاردانگه، ضمن خیر مقدم به حاضرین در این همایش و تقدیر و تشکر از ازحمات شوراهای اسلامی و دهیاران، به مسائل انتخابات در پیش رو و مشکلات منطقه پرداخت و خواستار به صدا درآمدن زنگ چهار بانده نمودن جاده ساری – کیاسر در مجلس  شورای اسلامی شده است.

در ادامه دکتر اصغر عالیشاه رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه ساری به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان اظهار داشتند یکی از مشکلات جدی مردم در منطقه چهاردانگه مازندران تأمین آب آشامیدنی است.

وی تصریح کرد: در سال ۸۱ بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار برای آب‌رسانی به ۱۴ روستای منطقه بالادست هزینه شد ولی با وجود افتتاح این پروژه آب این مجتمع در اختیار مردم قرار نگرفت.

رئیس شورای بخش چهاردانگه ساری با انتقاد شدید از انتقال زباله ساری به منطقه چهاردانگه ساری، افزود: برای جلوگیری از انتقال زباله به منطقه ثانیه‌شماری می‎کنیم.

ایشان اضافه کردند: ۱۱ سال طبعیت بکر منطقه چهاردانگه ساری به دلیل حمل نامناسب زباله به شدت آسیب دید.

دکتر عالیشاه با اعلام اینکه آب‌های زیرزمینی منطقه چهاردانگه مازندران به شدت به دلیل دفن نامناسب زباله آلوده شد، گفت: انتظار است متولیان استانی برای رفع هرچه سریع‌تر دست به‌کار شوند.

وی با اشاره به دفاعیه نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس  از مردم منطقه بابت انتقال و دفن نامناسب زباله به این منطقه، ادامه داد: از این نماینده مجلس انتظار داریم که نسبت به پیگیری جدی در این زمینه اقدام شود.

رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه مازندران خاطرنشان کرد: قطع حمل زباله دغدغه جدی مردم منطقه است.

این مسؤول با اشاره به اظهارات رئیس شورای شهر ساری در ارتباط با احداث کارخانه زباله‌سوز در ساری و بازدیدی که بخشدار منطقه چهاردانگه از پروژه در دست اقدام این کارخانه داشت، گفت: تناقضی در اظهارات رئیس شورای شهر با گزارش بخشدار وجود دارد.

دکتر عالیشاه یادآور شد: میزان پیشرفت کارخانه زباله‌سوز ساری به زعم بخشدار منطقه چهاردانگه در بازدیدی که داشت رضایت‌بخش نبود.

وی با بیان اینکه جان مردم منطقه چهاردانگه مازندران از بابت انتقال زباله در خطر است، ادامه داد: شیرابه‌های زباله نه تنها زمینه مشکلات بهداشتی برای مردم منطقه بالادست بلکه زمینه‌سازی تصادفات بسیاری در طول مسیر برای مسافران و گردشگران است.

رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه مازندران با اعلام اینکه بابت انتقال ۱۱ ساله زباله، حق مردم ضایع شد، افزود: مشکل زباله چهاردانگه باید به صورت جدی حل شود.

این مسؤول یادآور شد: برای جلوگیری از انتقال زباله به منطقه چهاردانگه مازندران مهلت منطقی تعیین شود و متولیان نسبت به رفع این مشکل به مردم زمان ارائه دهند.

دکتر عالیشاه در پایان گفت: انتظار است متولیان استانی سهم اعتبارات چهاردانگه را مشخص کنند.

گفتنی است سخنرانی دکتر عالیشاه با سردادن تکبیر توسط شوراها و دهیاران منطقه حمایت می شد. در این جلسه علاوه بر اهدا لوح سپاس به شوارها از زحمات خالصانه دکتر تیموری امام جمعه محترم کیاسر هم تقدیر به عمل آمد.

hamayesh95بازدید ها:


درج یک دیدگاه