تبلیغات

مطالب پیشین

ابر برچسب ها

آخرین اخبار

پیام تبریک دکتر عالیشاه به مناسبت روز شوراها

پیام تبریک دکتر عالیشاه به مناسبت روز شوراها

بسم الله الرحمن الرحیم

و امرهم شورا بینهم

نهم اردیبهشت، در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز شوراها نام گذاری شده و این نامگذاری فرصتی است تا تلاش شبانه روزی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها گرامی داشته شود.
اصل شوراها یکی از اصول مترقی و روشن قانون اساسی است که منبعث از آیات نورانی قرآن و احادیث پیامبر اکرم صلی الله علیه واله و اهل بیت عصمت و طهارت علیهما السلام و همچنین سرچشمه های زلال آموزه های دینی ماست.
اصل شوراها، به یمن استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی جامه عمل پوشیده و امروزه هزاران نفر در کسوت مقدس این سمت اجتماعی به رتق و فتق امور مردم در سراسر کشور مشغولند و کارنامه ای درخشان را رقم زده اند.

نهم اردیبهشت روز تاسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تاثیرگذار ی عینی مردم در تعیین سرنوشت جامعه گردید بیانگر تاثیر جدی تر مردم در اداره امور شهر و روستا است و کمترین نقش این روز ، عطف توجه جامعه به عملکرد نهادی می باشد که طی چند دوره فعالیت خود، جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری هر شهر و روستا بدست آورده است .

بی تردید شوراها بی واسطه ترین حلقه ارتباطی شهروندان، با حاکمیت جامعه هستند. حفظ هویت و اصالت شهرها و روستاها، ترویج فرهنگ نظم و قانون  و  گسترش نمادهای دین و اخلاق و اهتمام به سلامت محیط زیست جزء در سایه همت عالی اعضای شورا میسر نخواهد بود.

این روز را به همه ی اعضای محترم شوراها به ویژه اعضای شورای اسلامی بخش چهاردانگه ساری که با وظیفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری در حل مشکلات شهر و روستا تلاش می نمایند تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند سبحان توفیق خدمت رسانی وسیع، اهتمام به پیشرفت و توسعه عمرانی و فرهنگی شهرها و روستا های ایران عزیز را برای همه اعضای شوراهای اسلامی را در سالی که مزین به نام  اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل شده است ، مسالت دارم.

دکتر اصغر عالیشاه

رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه ساریبازدید ها:

درج یک دیدگاه