تبلیغات

مطالب پیشین

ابر برچسب ها

آخرین اخبار

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه در دیدار با فرهنگیان ساری به مناسبت دهه فجر

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه در دیدار با فرهنگیان ساری به مناسبت دهه فجر

 

 

دکتر اصغر عالیشاه رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه ساری در دیدار با دانش آموزان و فرهنگیان مازندران که به مناسبت آغاز دهه فجر تحت عنوان زنگ انقلاب برگزار شده بود ضمن گرامیداشت این ایام از آحاد ملت ایران خصوصا فرهنگیان استان جهت شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت به عمل اوردند. ایشان اظهار داشتند:

یَمْحُ اللَّهُ الْبَاطِلَ وَ یُحِقُّ الْحَقَّ بِکَلِمَاتِهِ. «۲۴شوری»

سی‌و‌هفتمین فجر انقلاب اسلامی در حالی فرارسید که مساعی بی‌نظیر ملت ایران در احقاق حقوق هسته‌ای کشور، جهان را مبهوت تدبیر مدیران نظام نمود.

این طلوع عرفانی همچون پلی تاریخی ظلمات جور و ستم را به سپیده پیروزی رساند تا کاخ استبداد و دیکتاتوری فرو ریزد و ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص) بر جامعه حاکم گردد و موجی از بیداری و خیزش در جهان خلق کند.

فجر انقلاب اسلامی فرصتی برای بازنگری در ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی است، تا دریابیم که با دستاورد حاصل از خون هزاران شهید چه کرده‌ایم و بار دیگر پیمان ببندیم تا در راه تحقق اهداف والای رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) با حفظ وحدت، از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

فارغ از برجام، در این برهه زمانی که دولت جمهوری اسلامی ایران با هدایت هوشمندانه مقام معظم رهبری، مقاومت مردم و ابتکار دانشمندان ایرانی دست برتر خویش را به جهان نمایش داد، مبارزه با استکبار جهانی در تمام ابعاد ادامه دارد.

دهه فجر انقلاب اسلامی، سرآغاز طلوع خورشید درخشان انقلاب اسلامی و تبلور شکوه و عظمت نهضتی مبتنی بر تعالیم نبوی است که توانست حکومتی الهی را در این مرز و بوم الهی و آسمانی که هر روز درخت اعتبار و شکوهش پربار تر و تنومند تر می‌شود، تثبیت کند.

خدای تعالی را سپاس که به برکت نفس قدسی حضرت روح الله و ایثار و فداکاری شهیدان والا مقام، عصاره تاریخ بر صحیفه سرخ بهمن چکید و بهمن خونین را همچون رودی خروشان از ایثار در ایران عزیز روان و واژه های جهاد و شهادت را از اوج اندیشه به ژرفای دل جاری ساخت.
نفخه ی عیسای به عرش رفته، بر خاک نشینان دمیده شد و به سان ساحل نشینی سفینه ی نوح نجات و پیروزی را برای تابعین اهل وفا و شکیبایی به ارمغان آورد؛ نخوت دی در قدوم امیر بهاران بهمن به آخر رسید و عطر شهادت در کوچه های مصفای شهر پیچید و خبر بزرگ و مسرت بخش پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به همه جا و همه کس فریاد کرد.

«بهمن» ماه دلدادگان عاشقی است که با عشق به کلام و پیام امام راحل(ره)، خود را به خط خون و آتش زدند و «گل تکبیر و شهادت» را در همه جای این میهن شکوفاندند. دهـه فجــر کلید گشاینده درهای پیروزی به روی این ملت عظیم بود کـه« استقلال» ، « آزادی » و « جمهوری اسلامی» را به ارمغان آورد. پیروزی انقلاب اسلامی، فجری بود که دامن افقها را روشن ساخت و پرده های ظلمت شرق و غرب را از هم درید و ایران را نور باران کرد. دهه فجر، مطلع غزل زیبای پیروزی و قصیده بلیغ و رسای اسلام بود و چه زیبا مقام معظم رهبری فرمودند که:« دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهای اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه ای تعیین کننده و بی مانند بشمارمیرود.»

دهه فجر آغاز دورانی است که نور بر ظلمت غلبه کرد و بر همگان یادآور شد که می‌توان با سلاح ایمان به جنگ کفر رفت و خون را بر شمشیر پیروز کرد؛ همانگونه که قیام کربلا این اصل را پایه‌ گذارد و آموزه‌ای برای شیعیان و حق طلبان عالم شد. به حق دهه فجر یادآور مجاهدت‌هایی است که امام عظیم الشان، خمینی کبیر، صورت داد تا ملتی طعم خوش حریت و استقلال را بچشد و آنچه را شایسته و بایسته اش است، به دست آورد. این است دلیل بیان روشن رهبر معظم انقلاب که فرمود: این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.
نکوداشت دهه فجر، نه نکو داشت یک روز یا ده روز، بلکه نکوداشت فرهنگ و آئین مبارزه بر علیه ظلم و تاسی از رهبری بریده از دنیا و ظواهرش و دست یازیده به عرفان و عظمت اسلام است؛ این رمز ماندگاری این دهه پس از نزدیک به چهار دهه ایستادگی و مقاومت در عین ددمنشی و خباثت دشمنان است. تبریک این دهه نه تشریفات و تملق بلکه وظیفه و برآمده از عمق جان است که امید است تا قیام موعود، تبریکاتش ادامه یابد و ملت شریف و بزرگ ایران زمین را در پرتو عنایات باری تعالی و حجت‌اش بر خلق زمین، مهدی موعود (عج)، از برکات انقلاب اسلامی بهره‌مند گرداند.

 

اینجانب به‌عنوان عضوی کوچک از ملت عظیم ایران اسلامی سی‌و‌هفتمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را به رهبر فرزانه انقلاب، امت شهیدپرور ایران و آزادی‌خواهان جهان به‌ویژه جامعه‌ فرهنگی کشور تبریک و تهنیت گفته و ضمن دعوت از همگان برای حضور شکوهمند در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن، از پیشگاه حضرت احدیت، سعادتمندی و توفیقات روزافزون این ملت را آرزومندم.

fajr1

fajr2بازدید ها:

۲ پاسخ ها به “پیام تبریک رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه در دیدار با فرهنگیان ساری به مناسبت دهه فجر”

  1. حسن گفته:

    عاااااااااااااالی بود دکتر
    دوستت داریممممممممممم.

  2. عمادی گفته:

    بسیارعالی بود من می دانستم شماسخنگوی بزرگ منطقه ما هستید من به وجود شما تشکر می کنم

درج یک دیدگاه