تبلیغات

مطالب پیشین

ابر برچسب ها

آخرین اخبار

دوازدهمین یادواره شهدای بخش چهاردانگه ساری در اروست برگزار شد

دوازدهمین یادواره شهدای بخش چهاردانگه ساری در اروست برگزار شد

دوازدهیمن یادواره ۱۹۵ شهید گلگون کفن و آلاله های عاشق  و سروقامتان همیشه تاریخ بخش چهاردانگه با میزبانی خوب مردم شهید پرور و ولایی روستای  اروست، قدمگاه مقام معظم رهبری در روز پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ، به شکل مطلوبی برگزار گردید. در ابتدای مراسم دکتر اصغر عالیشاه رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه ضمن خوشامد گویی به حضار سخنرانی مبسوطی ارئه کردند در ادامه، آیت‌الله نورالله طبرسی با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که در یادواره شهدای منطقه چهاردانگه که افتخار ورود و تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری را دارد شرکت کردم، اظهار کرد: روستای اروست بعد از سال ۱۳۷۴ که مقام معظم رهبری به این منطقه تشریف آوردند به قدمگاه مشهور شده است، چون اینجا منطقه محروم بود، مقام معظم رهبری در این منطقه حضور یافتند.

yadvareh-shohada-94-24

وی با بیان اینکه شهدا و ایثارگری‌های آن‌ها موجب شد که مجالس آن‌ها، مجالس ترحیم معمولی نشود، افزود: مجلس شهید باید هدف‌دار و با برنامه برگزار شود.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اعلام اینکه مجلس شهید به‌دلیل وجود شهدا، کشش و جاذبه ویژه‌ای دارد، گفت: ما در این مجالس بازخوانی حالات شهدا را داریم تا از فضائل شهدا برای خود درس بگیریم.

وی با بیان اینکه ضروری بود که استاندار مازندران در این محفل حضور می‌یافتند، خاطرنشان کرد: البته می‌دانم که استاندار مازندران درگیر برنامه‌های سفر ریاست جمهوری به مازندران هستند، اما استنباطم این است که حضور نیافتن آن‌ها به نوع غفلت از احساسات شریف مردمانی است که در این منطقه جمع شدند.

طبرسی با اشاره به اینکه شهیدان پیام‌آور سازندگی برای مردم هستند، افزود: در دین اسلام سه نوع عبادت بدنی، مالی و جانی وجود دارد که عبادت جانی، با فضیلت‌ترین عبادات است؛ چراکه انسان جان خود را در طبق اخلاص قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی دشمنان با تمام تجهیزات نظامی به کشور حمله کردند، اما شهدا با سپر کردن سینه در برابر آن‌ها ایستادند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حال حاضر پرچم مقاومت و دین‌مداری را تمام کشورهای آزاد شده است که این به برکت خون شهدا است.

خطیب جمعه مرکز مازندران با اعلام اینکه خون شهید به زمینه ریخت و نه به زمانه، گفت: با گذشت زمان بسیاری از موارد کم‌رنگ می‌شود، اما خط شهدا مانند خط عاشورا و خط غدیر تا قیام قیامت پابرجا است و کهنه نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما در برابر شهدا این است که در دروس مدارس به مسائل آنان پرداخته شود، اضافه کرد: فرزندان نسل ششم انقلاب باید بدانند که ملت ایران برای رسیدن به قله‌های افتخار چه چیزهای بزرگی را از دست داده است.

آیت‌الله طبرسی مقام معظم رهبری را اسوه محکم برای ملت ایران برشمرد و افزود: نابودی اسرائیل مهم‌ترین چیزی است که کشورهای اسلامی باید به آن توجه کنند.

وی در این زمینه ادامه داد: ما در این بخش گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه منطقه چهاردانگه و مناطق پشت‌کوه محرومیت زیادی دارند، از مسئولان استان خواست که برای جبران این محرومیت‌ها تلاش کنند.

yadvareh-shohada-94-1 yadvareh-shohada-94-2 yadvareh-shohada-94-3 yadvareh-shohada-94-4 yadvareh-shohada-94-5 yadvareh-shohada-94-6 yadvareh-shohada-94-7 yadvareh-shohada-94-8 yadvareh-shohada-94-9 yadvareh-shohada-94-10 yadvareh-shohada-94-11 yadvareh-shohada-94-12 yadvareh-shohada-94-13

yadvareh-shohada-94-14

yadvareh-shohada-94-15 yadvareh-shohada-94-16 yadvareh-shohada-94-17 yadvareh-shohada-94-18 yadvareh-shohada-94-19 yadvareh-shohada-94-20 yadvareh-shohada-94-21 yadvareh-shohada-94-22 yadvareh-shohada-94-23 yadvareh-shohada-94-24 yadvareh-shohada-94-25 yadvareh-shohada-94-26

 

عکاس: علی نظری

 

در پایان به حاشیه های برگزاری یاد واره شهدای بخش چهاردانگه می پردازیم.

 

۱- عدم شرکت ربیع فلاح  استاندار مازندران در یادواره شهدای بخش چهاردانگه موجب تذکر  آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران قرار گرفت.

 

۲- حضور مهندس خسروی نماینده مردم شهرستان سمنان در مجلس شورای اسلامی در یادواره شهدای بخش چهاردانگه.

 

۳- حضور پرشور کاندیدای احتمالی مجلس شورای اسلامی (آقایان: علی اصغر یوسف نژاد، کورش یوسفی، علی بابای کارنامی، سید احمد شجاعی،  فرامرز نقیبی) در این مراسم مورد توجه  مردم قرار داشت.

 

۴- حضور یک تیم پزشکی متخصص  در کنار این یادواره  شهدای بخش چهاردانگه جهت معاینه رایگان مردم.

 

۵- برگزاری نمایشگاه عکسی از مظلومیت مردم یمن و جنایت آل سعود

 

۶- تذکر صادق نژاد مداح این همایش به مسئولین به خاطر انجام نشدن بسیاری از طرح ها سفر مقام معظم رهبری به بخش چهاردانگه بعد از گذشت ۲۰ سال از آن سفر تاریخی در ۲۴ مهرماه ۱۳۷۴

 

۷- شعر خوانی خانم سیده فاطمه حسسینی کودک سرخ ولیکی در بین دو نماز ظهر و عصر که مورد توجه حضار در یادواره قرار گرفت

 

۸- حضور چشمگیر مردم و برگزاری بسیار منظم یادواره شهدا در مکانی وسیع برای مهمانان و پارکینگ خودرو

 

۹- عدم تهیه بسته فرهنگی مطلوب در این یادواره بسیار به چشم می آمد و از ضعف این یادواره بود. در صورتی که بیشترین کار فرهنگی برای زنده نگداشتن یاد و خاطره شهدا باید در همین مراسم ها انجام شود.

 

۱۰- پیام آیت الله شاه چراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان برای یادواره شهدای بخش چهاردانگه

 

۱۱- قرار دادن چندین کبوتر در جعبه ای که البته تا پایان مراسم مشخص نبود که به چه منظور قرار بود از آنها استفاده شود.

 

 

– با عرض پوزش از مخاطبان سایت اروست، به علت فراهم نشدن شرایط حضور خبرنگار سایت اروست در یادواره، مطالب فوق با کمی تغییرات از یکی از سایت های منطقه تقدیم حضور شده است.بازدید ها:

۵۳ پاسخ ها به “دوازدهمین یادواره شهدای بخش چهاردانگه ساری در اروست برگزار شد”

 1. احمدی گفته:

  متاسفانه نه تنها مسئولین کشوری حضور نداشتند بلکه مسئولین استانی هم قدم رنجه نفرمودند تا به این منطقه سفری کنند. باز هم مرام مهندس خسروی نماینده محبوب سمنان که تشریف اوردند.
  به جز آیت اله طبرسی و دکتر شجاعی مسئولین دیگری نیامدند. چرا جناب فرماندار نیامد؟؟؟؟ چرا مدیران کل نیامدند؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟

 2. saman گفته:

  دست تمامی کسانی که برای برگزاری باشکوه این یادواره زحمت کشیدند ولو در حد بسیار کم درد نکنه. علی الخصوص شوراها و در راس انها دکتر عالیشاه و دهیار محترم که واقعا شبانه روز زحمت کشیدند. بهتره افرادی مثل اقای احمدی که همیشه منتقدند اندکی انصاف داشته باشن که ندارن متاسفانه

 3. احمدی گفته:

  جناب سامان تا اونجایی که من میدونم ما در اروست فردی به نام سامان نداریم. ای غریبه ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان.

 4. saman گفته:

  بله جناب احمدی، بنده از اهالی کیاسرم و اقای عالیشاه را بخاطر اینکه رییس شورای بخش چهاردانگه می باشند بخوبی می شناسم. بنده نظرم اینه که بهتره شماها یه مقدار پوئن های مثبت ایشان را هم درنظر بگیرید نه اینکه مدام منتقد باشید.به والله قسم ما افتخار میکردیم اگه ایشون از اهالی شهر ما بودن.

 5. Alireza Alishah گفته:

  آقای احمدی ها چی شد سختته مراسم به خوبی برگزار شد

 6. محمد احمدی گفته:

  انتقاد اگه سازنده باشه خیلی هم خوبه، من با آقای احمدی موافقم از این جهت که جا داشت مسئولان مازنی بیشتری شرکت داشتن تو این مراسم.

 7. عالیشاه گفته:

  اقای احمدی مثلا اگه استاندار یا فرماندار می اومد فرقی میکرد در ضمن اگه جوانان عرضه داشتن روزی که خادمان امام رضا با پرچم به اروست امدند همین شما جوانان بودید تو عروسی کمال احمدی میرقصید چنان افتضا به بار اوردید که خادمان امام رضا از اول روستا برگشتند رفتند مالخواست یادواره شهدا بود نه یادواره مسئولین

 8. اسماعيل عاليشاه گفته:

  آقای سامان خان شما هم کمی انصاف داشته باشید به قول آقای احمدی ما نمیدانیم شما کی هستی واز کجا آمدی. متاسفانه این یادواره به نام شهدا بود ولی به یاد کی بود؟برای خود شیرینیهای کی بود؟به نام کی تمام شد؟آیا اینها را میتونی تشخیص بدی ؟ ولا نه.یادواره شهدا یعنی یادی از شهدا کردن.یادی از خانواده شهدا کردن.یادی از زحمتکشان یادواره کردن.یادی از بانی این کار کردن.یادی از بزرگان تحصیلکرده روستا.مشکلات محل را عنوان کردن.احترام به روحانیون محل جهت ایراد سخن.نه اینکه فقط وفقط خودمان را ببینیم و ازخودمان و دارو دسته های خودمان تعریف وتمجیدکنیم این رسمش نیست همه مردم فهمیدن که چه خبره ولی متاسفم برای شما که اینقدر تشخیص تان ضعیفه

 9. الف.ب.پشتكوه گفته:

  شماها اینقدر دل پر خون داری با اروستهای مقیم سمنان که نگذاشتید حتی یک پرچم برای نماینده سمنان بزنیم که مهمان ما بودن آقای دکتر خان برات متاسفم ولی مطمئن باش این پست مقام یک روزی از آدم فرار میکنه

 10. صادقی گفته:

  بسمه تعالی
  از همه بزرگواران که در روز برگزاری یادواره شهدای اروست زحمت کشیدند تقدیر و تشکر مینماییم و از شورای اسلامی و دهیار محترم روستا که نهایت تلاش وکوشش در جهت هرچه بهتر برگزار شدن بیستمین گرامیداشت ورود رهبر معظم انقلاب و یادواره شهدا از خود به خرج دادند صمیمانه سپاسگزارم امید وارم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشند .

 11. ali گفته:

  به نام خدا
  از برگزاری یادواره خوب شما شورای و دهیار محترم سپاسگزارم سپاس سپاس

 12. َalireza alishah گفته:

  جناب اسماعیل خان بانی شورا ودهیاراروست بودن وبس نه فردی خاص اماشما چرااینقدر بی انصافی میکنی وانتظارمعقولانه نداری این آقای احمدی چه داره که چشمت رو بستی خوبیهای امررا نادیده گرفتی ازش حمایت میکنی بخداخجالت داره هم برای روستا کاری نمی کنین هم سنگ اندازی …ازشما رفتاربهتری توقع است چرا که واقعیت ها جامعه رامی بینی ولی بازهم روی …انتقاد بیجا داری متاسفم برات .

 13. محمد احمدی گفته:

  خداروشکر مردم ما اینقد فهیم هستند که بدونند کی به دردشون میخوره و کی پشت پرده داره اغتشاش میکنه.اقایان به جای اینکه همش از هم ایراد بگیریم و به هم تهمت بزنیم. سعی کنیم با کمک هم به پیشرفت روستا کمک کنیم. شورا و دهیاری ارث پدری کسی نیست. هر کسی که ادعا داره و این عرضه رو در خودش می بینه بسم الله بیاد جلو.. بهتره تا زمانیکه خودمون تو موقعیتش قرار نگرفتیم و مشکلات راهشو درک نکردیم الکی اظهارنظر نکنیم

 14. باقری گفته:

  آقای دهیار محترم چرا پیگیری نمیکنید بقیه جاهای اروست آسفالت بشه؟ چرا مسیر رسیدن به منزل امید عالیشاه بازیکن تیم ملی باید خاکی باشه؟ خیلی از جاهای اروست مخصوصا بالا محله هنوز مسیرشان خاکی است!!!

 15. عالیشاه گفته:

  واقعا بااین طرز فکری که شماهادارید ابروی هرچی اروستی بردید بجای اینکه راهکاری برای شکوفای اروست بدید بفکر ایرد گرفتن و مسخره کردن هستید اگه راست میگید ایدهای بدید که روستا شکوفا بشه تا همه حسرت چنین روستای بخورند که تا این حد پشت هم وبه فکر ابادانی روستا هستند نه به فکر تفرقه وایراد گرفتن از هم با تشکر

 16. رضایی گفته:

  سلام برادر عالیشاه ما به وجود شما افتخار می کنیم بنده یکی از چهاردانگه ای هستم آنقدر افتخار می کنم با وجود حضرتعالی درود برشما و تمامی کسانیکه در امر یادواره بزرگواری کردند با تمام وجود دوستت داریم عالیشاه

 17. اسماعيل عاليشاه گفته:

  آقای علیرضا خان ماجه کاره ایم که برای روستا کاری کنیم؟مارا کسی قبول نداره آقایان تو اروست..بخدا اگه همت بچه های سمنان نبود درشب قبل و روز یادواره مطمئنم به این خوبی برگزار نمیشد من برای برگزاری ایرادی ندیدم من ناراحتیم اینه که به نام کی وبه کام کی تمام شد؟بله من منتقدم تازمانی که شورا ودهیار بچه های سمنان را بچه های خودشان بدانند وآنهارا اروستی بدانند نه اینکه بگن اینها سمنانی هستند.. اگه من بیام یک طرح اشتغال زایی بدم ایا کسی حمایت میکنه ؟آیا اصلا ما راقبول دارن کسی؟بخدا نه نه نه نه چون به من ثابت شد

 18. محمد احمدی گفته:

  آقای اسماعیل عالیشاه عزیز و گرامی همه ی ماهایی که ساکن سمنان، ساری، تهران و هرجای دیگه این کشور پهناور هستیم برای اروستیم و به اروستی بودنمان افتخار خواهیم کرد.. شما طرح اشتغالزایی را به چه کسی ارائه دادید که مورد موافقت و حمایت قرار نگرفت؟؟؟؟ شاید طرح شما در اروست از لحاظ امکاناتی و مکانی مناسب بهره برداری نبوده که رد شد. وگرنه با شناختی که ما از دهیار و شورای محترم داریم انها کمال همکاری را برای پذیرش همچین برنامه هایی از خود نشان می دهند. با تشکر

 19. الف.ب.پشتكوه گفته:

  آقای رضایی عزیزشما که در داخل روستا تشریف ندارید ببینید چه خبره.اگه از نزدیک این وضعیت را لمس کنید متوجه میشوید چه خبراست درد ما خیلی مهمتر از این حرفهاست

 20. رضازاده گفته:

  با سلام خدمت برادر بسیجی دکتر عالیشاه و همه دست اندر کاران یاد واره شهدا چهار دانگه خدا قوت،بسیار یادواره زیبا و با برنامه ای رامشاهده کردیم که البته با حضور شما(دکتر عالیشاه) جای تعجبی ندارد امید وارم در پناه خدا و شهدا قدرتمندانه به کار خود در راستای ارتقا چهار دانگه گام بر دارید.

 21. اسماعیل عالیشاه گفته:

  سلام: خب عزیزان از اینکه یادواره شهدا خوب برگزار شد هیچ شکی نیست.ولی چه کسانی در این حماسه بزرگ نقش آفرینی کردن؟؟ما هم از زحمات دهیار وفرمانده پایگاه رضایت داریم ولی ای کاش به ایده های ابراهیم باقری در ماههای قبل یادواره توجه ای میشد مگر ایشان نگفته بودن بیایید فرهنگ اصیل روستا را در این روز به نمایش بگذاریم مگرچندبارگفته بود بیاییم ازنظرات فرهیختگان ا روست استفاده نماییم.پس چرا جلسه ای دراین مورد برگزار نشد؟چرااین رخدادتاریخی بدون نمایش فرهنگ ما تمام شد ؟مگر ماچند نفر مثل باقری داریم؟که به نظرات آنها وخیلی ازباسوادهای محل توجه ای نمیشود؟اینها را کی بایدججواب بدهد؟آیااین انتقادها بده؟بلاخره روزی خواهد رسید که آیندگان ماازما سوال خواهند کرد ولی ما چه جوابی داریم به آنها بدهیم؟خودتان قاضی شوید وقضاوت کنید

 22. Alireza Alishah گفته:

  اسماعیل خان آقای باقری حرفهای قشنگ میزنه اما کجا پا پیش گذاشت شورا ودهیار گفتند نه بخدا فقط حرفه همین مسئولان ستاد راسرکار گذاشت یک ریال کمک مالی نکرد بسه متاسفم قدمی بر نمیدارید اونوقت ….چه طرحی داری با مستندات قوی وارائه طرحهای حساب شده به نوعی که دولت را قانع کنی بیاور تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد تا شما به اهداف خودت برسی فقط حرف نباشه عمل کن. دهیار وشورامنتظر طرح جنابعالی وامثالهم هستند این گوی ومیدان یا علی

 23. رضا گفته:

  سلام جناب اسماعیل عالیشاه میشه خودتون رو بیشتر معرفی کنید؟؟

 24. اسماعيل عاليشاه گفته:

  من خودمو با اسمم معرفی کردم وهمه هم میدونن من کی هستم ولی شما زحمت بکشید خودتونو بیشتر برای ما معرفی کنید

 25. رضا کیاسری گفته:

  نگفتم که با اسم پسر همسایتون خودتون رو معرفی کردید میگم کدوم اسماعیل عالیشاه؟ در اروست چند تا اسماعیل عالیشاه هست….

 26. اسماعيل عاليشاه گفته:

  آقا رضانگو کیاسری بگو من اروستی هستم.درضمن منا هم خوب میشناسی.نرو تو کوچه علی چپ…بیخیال

 27. اسماعيل عاليشاه گفته:

  راستی از شورای محترم ودهیارمحترم بپرسی منا بهت معرفی میکنند. چون خیلی تو نزدیکیهاشون هستی و دسترسی شما بیشتره.

 28. احمدي عبدالله گفته:

  به نظرمن این کری خوانی ها درست نیست.بله بنده هم اعتقاد دارم دراین یادواره ابراهیم باقری مظلوم واقع شد.اگرایشان نبود اون هم شب آخر با اون بی برنامگی که مشاهده میشد چه اتفاقی می افتاد؟.وقتی جوانان چه زن وچه مرد اروستیهای مقیم سمنان آن شب آمدن چه شوق وهیجانی به پا شده بود؟اگه دعوت نامه ها یک هفته زودتر میرسید به دست این آقا(باقری)به جای ۱۰نفراز آوردن مسئولین سمنان۳۰ نفر را می آورد.چرا کسی نیست ازفرماندار شهر ساری بخواهدکه چرا در روز حماسه بخش چهاردانگه در ساری شورای اداری بر گذار می نماید؟وحضور فرماندارساری چرا دراین حماسه لمس نشد؟بله جناب باقری من هم می دانم دلت پر خون است چون از حماسه ۱۰۰۰نفری جوانان سمنان تقدیر نشد.چون از مردان بزرگ اروست همچون حاج آقا نادعلی وشیخ بشیرعالیشاه وفرماندهان اروستی سپاه همچون قدرت باقری واسماعیل نادعلی واستاد بزرگ دکتر باب الله محمدی ومعتمدین اروست تقدیرنشد. ای کاش سخنگوی جلسه آن روز ابراهیم باقری بود..

 29. الف.ب.پشتكوه گفته:

  بله جناب احمدی بنده هم می دانم از حماسه جوانان اروستیهای مقیم سمنان صحبتی نشد ای کاش بخشدار وامام جمعه ها می دانستنداز سمنان ۱۰۰۰نفروارد روستا شدند بله خبر داشتم آقای باقری یک هفته قبل جلسات متعددی باهزینه های خودش در دفتر خود برگزار کرد واز همه خواسته بود که این مراسم باید به بهترین نحو برگزارشود واز همه دعوت کرده بود ایشان آبروی روستا را به خوبی درک کرد و درآن روز با آغوش باز به پیشوازهمه مهمانان میرفت درسته که مظلوم هم واقع شد

 30. احمدي گفته:

  آقایان لطفا با نام کسی دیگه برای خودتان تیتر نزنید.کمی با واقعیاتی که گفته میشه کنار بیایید.مگه غیر از اینه.آقایانی که غیر اروستی هستند.تیترهای خوبی میزنند.؟؟؟؟

 31. محمد احمدی گفته:

  عزیزانم به جای هواخواهی یکطرفه اندکی واقع بین باشیم. اکثریت مردم اروست از واقعیت ها باخبرند. انتقاد برخی از افراد (خواص) نشان دهنده ی فعالیت مثبت ریاست محترم شورای بخش دارد.
  وصیت امام علی به مالک اشتر:
  ای مالک،همانا خشم عمومی مردم، خشنودی خواص (نزدیکان) را از بین می‌برد، اما خشم خواص را خشنودی همگان بی اثر می‌کند. خواص جامعه، همواره بار سنگینی را بر حکومت تحمیل می‌کنند زیرا در روزگار سختی یاریشان کمتر، و در اجرای عدالت از همه ناراضی‌تر، و در خواسته‌هایشان پافشار تر، و در عطا و بخشش کم سپاس‌تر، و به هنگام منع خواسته‌ها دیر عذر بپذیر تر و در برابر مشکلات کم استقامت‌تر می‌باشند.

 32. اسماعيل عاليشاه گفته:

  البته باید برای عدالت علی وفرزندانش گریست وخون گریه کرد..اما درموردعدالت علی ووصیتش نکته ای که عرض میکنم اینه که وصیت علی(ع)در مورد عدالت را نباید درسایت ها نوشت چون باعث تشویش اذهان عمومی میشوید.کدام عدالت علی درجوامع امروزی اجرا میشود؟ماصحبت از کدام عدالت باید بکنیم؟البته دراینجا تشریح کردنش سخت است ولی میگویم عدل و عدالت امام را درانصاف.مراعات حق.میزان.هماهنگی وراستی وقراردادن هرچیزی درجای خود را میتوان نام برد..یکی ازآموزه های دستوری امام درمورد عدالت.رعایت تساوی نگاه کردن به افرادبود که به یکی از فرماندارانش میفرماید درنگاه کردن واشاره چشم ودرسلام کردن باهمگان یکسان باش تازورمندان درستم توطمع نکنندوناتوانان ازعدالت تو مایوس نگردند..واموزه های دیگر امام در مورد عدالت ۱٫رعایت انصاف با خدا مردم وخویشان۲٫ثابت قدم دراجرای عدالت۳٫فرق گذاشتن میان نیکوکارو بدکار۴٫تقدم عدالت برکارایی اقتصادی۵٫اجرای درست عدالت..که متاسفانه ماها از عدالت چیزی سر در نمی آریم وتاوقتی چشم بصیرت نداشته باشیم عادل نمیشیم

 33. َali گفته:

  عبدل خان دیدیم باقری تان راکه چگونه میخواست جو رابهم بریزه وباعث ابروریزی شه دم ازعدالت نزنید که هنر همه شمارا دیدیم به فکرزندگی شخصی تون باشید اول اصلاح خویش بعد انتقاد ازدیگران اره.

 34. محمد احمدی گفته:

  اینجا فقط بحث عدالت نیست آقای اسماعیل عالیشاه عزیز. وصیت علی شامل همه موارده نه فقط عدالت.. هیچ فردی قادر به اجرای کامل عدالت نخواهد بود. طبیعتاً هر حاکم، رئیس، شورا یا دهیار و …دارای نقاط ضعفی هم هست اما مهم اینکه ماهایی که اطرافیانش هستیم جگونه با رفتارمون بهش کمک کنیم تا نقاط ضعفش را برطرف سازد. دوره بعدی انتخابات شما یا نماینده مورد حمایت شما بیاید جلو، انشاالله وضع شما را هم خواهیم دید.

 35. اسماعيل عاليشاه گفته:

  آقای محمداحمدی عزیز وگرامی مطلبی را خدمت شما عرض کنم که شاید شما هم مثل بنده بیخبر از همه جایی وشاید هم درست نباشه اینجا گفته بشه.چون صحبت از عدالت شد میخواهم گوشها باز بشه تا خودتان قضاوت کنید وخوانندگان عزیز.که چطورلب به انتقاد نگشایم؟ وچطورنفرتم بیشتر نشه؟وقتی پیرمرد۸۰ساله ای جهت گذراندن امورات زندگیش باغچه ای ۳متری جلوی حیاط خونه اش داره وبرای خودش سبزی میکاره واز شیر آب استفاده میکنه شایدبرای هفته ای یکبار..آیاوجدان وشرف آدم اجازه میدهد او را بخاطر استفاده از آب شیراحضار به دهیاری کنند؟که چراازآب شیر بابت سبزی استفاده میکنی؟درصورتی که دربسیاری از باغات مزارع اروست ازجمله چندین باغ در (اسبزون)دارای لوله کشی آب آشامیدنی است ودارن از آن استفاده برای باغها میکنند؟آیا این انصاف است؟آیا اینها بی عدالتی نیست؟کی باید جواب بده؟آیا اینها خشم ونفرت آدم را بیشتر نمیکنه؟مطمئن باش آقای احمدی شریف بنده حرفهای بیشتر وبیشتری دارم که به مرور زمان گفته خواهد شد. من انتقادم از این کارهاست. ازکاهایی که انجام شد ومیشود وخواهد شد. اگه ما فقط نظاره گر باشیم.واین را هم بدان وبااطمینان خاطر میگم وهمه آقایان هم دوره خودم میدانندوواقف هستند که سطح سواد بنده خیلی بیشتر ازآنها بود.ولی چه کنیم روزگاه دیگه باید گهی پشت به زین وگهی زین به پشت شد.

 36. احمدي عبدالله گفته:

  با سلام….جناب علی خان باقری هیچوقت جو بهم زن نبود ونخواهد بود.ابراهیم باقری یعنی اتحاد ابراهیم باقری یعنی آبروی اروست باقری یعنی اقتدار..یعنی نجات سورت یعنی قوت قلب همه اروستیها.شماها هرگز او را نشناختید ایشان آن شب با فرمانده ناحیه تلمادره در حضوراینجانب به توافق رسید که ما خیر مقدمها را کجا نصب کنیم.گفتند درصحرای پندیرو نصب ننمائید ولی از داخل محل تا تلمادره هر کجا دوست دارید نصب کنید که بچه های سمنان شب باحضور آقای دهیاروحتی باماشین دهیاری بنرهای خیرمقدم را نصب نمودند صبح که از خواب بیدار شدیم دیدیم پرچمها نیست بله متوجه شدیم که دستور شورای اروست بوده البته توجیه اش این بودکه ما بودجه عمرانی راازساری میگیریم.وچون ما برای آقای شجاعی ننوشتیم شما هم باید بنر خیرمقدم خسروی راپایین بیاورید که متاسفانه بدون هماهنگی بنر را پایین می آورند. آیا بنظر شما توهین به بچه های سمنان نبود؟ اگر بودجه عمرانی از ساری بود در عوض ده هزار نفر از جوانان چهاردانگه ای در سمنان مشغول و سکونت دارند پس فرقی میان مسئولین مازندران وسمنان از دید یک چهاردانگه ای نباید باشد؟شاید با آن خیرمقدم بچه های جهادانگه خیلی امتیازها میگرفتند.جناب علی خان ابراهیم باقری می داند در کجاهاباید دست دوستی دراز نماید ودر کجاها باید داد بکشد.همه ما مطمئن باشیم تدبیر او اقتدار اروست هست. یادت باشد باقری علی رغم انتقادهای بچه های سمنان دست دوستی بسوی خیلی از مسئولین اروست دراز نمود تا اتحاد را برقرار نماید که آبرو و اقتداراروست آن روز لمس شود.جناب علی خان تمام بچه های اروست اصلاح بودند که یک پارچه آمدند وحماسه آفریدند. ولی اصلاح باید کسانی باشند که خود رای هستند وبه ایده ها وافکارهای جوانان. روحانیون . و نخبگان احترام نمی گذارند ای کاش تو هم مثل من خودت را معرفی میکردی ؟البته نیاز به معرفی هم نیستی …..

 37. اسماعيل عاليشاه گفته:

  جناب ali خان آیا به نظر شما بااین کلمات که آقای باقری قصد جو بهم زدن راداشت ومی خواست با آبروی اروست بازی کنه ویااینکه با کلمه (همه)شماها بروید خودتان را اصلاح کنید وفکر زندگیتون باشید.آیا این کلمات زشت وتوهین آمیزبه همه نیست؟بازهم می گویم مگر ما چندتا امثال آقای باقری داریم که اینگونه باآنها برخوردمی کنیم؟شاید شما هم مثل ما بیخبر باشیدکه درآن روز صبح حق با کی بود. والبته کسی فکرجوبهم زدن درسرش نبود.زیرا برداشت ها ضعیف بود.لطفا جواب منطق را با منطق بدهید

 38. Alireza Alishah گفته:

  آقای اسماعیل خان برای آب کلیه مصرف کنندگان آب شرب به دهیاری روستا دعوت شده بودند نه یه فرد خاص قصد این بود که تذکر داده شود تا مشکل کم آبی نداشته باشیم نگران نباش ما خیلی بهتر ازشما به فکر پیرمرد ۸۰ساله هستیم که علاقمند نیست بیایید پیش بچه هایش اگردرروستا بهش سخت گرفته می شدقطعا به شما پناه می برد بی انصاف نباشید ودم ازعدالت نزنید که هیچکدام ازماها هرچند هم تلاش کنیم به گرد پای علی نخواهیم رسید زیادی حساس شدی احساس میکنم بحث انتقاد نیست یه جوری حسادت رو نشون میده واین باعث …توروخدا واقع بین باش وسعی کن به دیگران تهمت وبهتان نزن وازخدا بترس .

 39. معصومی گفته:

  اسماعیل حرف شما منطقی نیست افتراوغیبت است نه انتقادنظاره کن بیبینم چه می کنی مگه نمی بینی شوراودهیارفعالیت چشم گیر دارند وبهتر ازخیلی ها کارکردند وتاریخ این رو نشون میده چشم رو نبند وصحبت نکن ما اکثریت اهالی ازوضعیت حاکم بر روستا راضی هستیم وفقط شما نیستی که ..انتقاد کورکورانه میکنی .

 40. غلام گفته:

  من غلام هستم آقای علی خان این رابدانید توهین به ابراهیم باقری توهین به همه نخبگان وجوانان اروست است(ابراهیم باقری حمایتت میکنیم)آقایان براتون درکش سخت بودباآمدن ۱۰۰۰نفرازسمنان مراسم به این خوبی برگزار شد.باآمدن جوانان سمنان وبا بدست گرفتن ابتکار عمل اختلافات شماها به حاشیه رفت..

 41. محمد احمدی گفته:

  سلام خدمت همه دوستان. از اینکه حضور فعال دارید و به فکر ابادی روستا هستید از همتون ممنونم. اسماعیل عالیشاه عزیز بنده هرگز قصد جسارت به کسی علی الخصوص شما را نداشتم. نظر من اینه که هر کسی مثل شما، اقای باقری و …. که این توانایی و عرضه رو در خودش می بینه بیاد جلو. انتقاد زمینه ساز خودسازی و اصلاح هستش اما باید با شرف و وجدان گفته شود نه از رو غرض که متاسفانه خیلی از انتقادات دوستان بی پایه و بی اساس هستش.

 42. محمد احمدی گفته:

  بهتره دوستان عزیز حمایت خود را از افرادی که انها را ابرو و نخبه روستا می دانند از طرف خودشون بیان کنند نه از زبان بقیه و از طرف عموم.. شماهایی که از سمنان برای مراسم یادواره تشریف اوردید منت سر کی میذارید که همیشه میگید ۱۰۰۰ نفر از ما از سمنان اومدیم؟؟؟؟؟ شرکت در این مراسم وظیفه انسانی و اخلاقی همه ما بوده جهت احترام به شهدا به خصوص شهدای عزیز روستای اروست بدون هیج منتی.

 43. اسماعيل عاليشاه گفته:

  آقایalireza alishah والله اولا دوستانه خدمت شما عرض کنم به شما ارتباطی نداره درکار خانوادگی کسی دخالت کنید.چون الان حدود۹۰درصدبچه هایی که مهاجر هستند پدر مادرشان در روستا زندگی میکنند. دوما بنده هیچوقت طمع ریاست وخان و خان بازی رانداشتم ونخواهم داشت چون از قدیم در ذات ما نبود وهنوز هم نیست که بخواهم به کسی حسادت کنم همه اش ارزانی شما.من ازریاست وخان وخان بازی بدم میاد.سوما من جواب ali را دادم مگه شما چندتا ایمیل دارید..پس aliشماهستید. معصومی هم شماهستید. ورضاومحمداحمدی و.غیره….هم باید خودتان باشید.این باید برای آدم کمی کسر شان باشد.چهارما)بنده تا زمانیکه این بی انصافی ها وبی بصیرتها را می بینم نمیتوانم ساکت بمانم مخصوصا با این جوابهایتان آدم را بیشتر شارژ میکنید.در ضمن به آقای معصومی هم چون همه این حرفها ونظرات افراد مختلف از یک سیستم بیرون میاد.لازم نیست دوباره براش بنویسم میگم که این حرفام تهمت وغیبت نیست معنی تهمت وغیبت یعنی اینکه کسی عملی انجام نداده باشه ولی پشت سرش یاجلوش بگیم فلانی این کار بد را انجام داد یعنی تهمت و اگه درغیاب کسی بدگویی کنیم یا حرفی بر علیه اش بزنیم این یعنی غیبت.بنده راست صادق وعلنا جلوی چشم خوانندگان حرف میزنم این غیبت وتهمت نیست شاید دراین زمینه نیاز به آموزش بیشتری داشته باشید.بنده فکر میکنم شما خودتان دارید یک جو منفی راراه می اندازید چون طاقت انتقاد ندارید فکر کنم عاقبت خوبی نداشته باشه.درضمن مشکل کم آبی را می توانستید بامصرف کنندگان آب باغهای زیاد که ذکر کردم حل کنید که متاسفانه….درآخر اگر شورا ودهیار کارآیی دارن وظیفه خودشان در قبال مردم وروستا را انجام میدن ومن هم منکر کارکرد شان نیستم ولی چشم بصیرت نمی بینم

 44. محمد احمدی گفته:

  آقا اسماعیل، اقا علیرضا و همه دوستان عزیز، سایت یک منبع عمومی هستش که در دسترس عموم افراده. و همه افراد میتوانند از نظریات و دیدگاه سایرین مطلع شوند. اینکه عملکرد شورا و دهیار توسط افراد نقد شود به خودی خود ایرادی نداره. و درصورتی که نقد منصفانه باشد چه بسا میتواند مفید هم واقع شود.اما بنظر کار داره به جاهای باریک کشیده میشه و که بنظرم زیاد برازنده نیست.

 45. علیرضا گفته:

  اقای اسماعیل خان اولا بنده فقط یکبار وان هم فقط خودم جوابتون دادم وج دیگران بمن ربطی ندارهفکر نکن فقط خودت بلدی بنویسی چه بسیارز ادم دوما قصد دخالت توی کارکسی نداشتم اگر پدرشماهس ازمردم اروست که هست بنده وظیفه دارم تا انجا که ازدستم بر می آید براش کاری انجام بدم انتقاد علکی که صداقت نیست باید جلوی رو حرف بزنی وجواب رابگیری نه…باید باغدار کشاورز ودامدار داشته باشی تا روستا داشته باشی جنابعالی اونوقت بتونی برگردی باز میگم بی انصافی است چشم رو ببندی انتقفاد کنی آقای باقری وکیل وصی نمیخادتوچرا دایه بهتر ازمادر…چون بمن قول داد مبلغی را کمک برای یاد وراه میگیرم عملی نشد منم ازش …

 46. علی گفته:

  عبدل خان اولا نخبه هواپیما درست میکنه وموشک میفرسته به فضا دوما باقری وکیل وصی نمیخاد فکروایده باقری خیلی خوبه اما دربیشتر جاها عملی نمیشه چون اعتبارش نیست .قابل ذکر است ۹۰درصد بچه های سمنان ازعملکرد وکارکرد شورا ودهیار راضی هستند فقط چند نفر هستن که بی جهت یکسری افراد ازخدا بیخبر با شایعه پراکنی بیخود وبی جهت باعث تخلیه فکری یکسری جوانان ساده دل و پاک سیرت شدن وفقط میخان چند روزی ازسادگی این افراد به نفع خویش …عبدل خان زمان نشان می دهید که کی خوب بوده کی بد ولی صبر ماها کمه بیاد خدا وبرای رضای خداوند باید کار کرد نه برای سیاست وخود نمایی تو که خوبی اما چرا ناخوسته وارد این بازیها شدی الله واعلم …مواظب خودت باش

 47. اسماعيل عاليشاه گفته:

  آقای علیرضا بنده خوشبختانه مثل بعضی افراد ابزار دست دیگری نیستم. هرچی هم می نویسم ازداشته ها وشنیده های خودم است نه افکار کسی دیگه.درسته خودت تنها جواب منا دادی این را منم می دانم همه جوابها مال خودت است اما به اسم چه کسانی درسایت گذاشته میشه؟چراشماها انتقادها راقبول ندارید؟شما انتظار دارید همه به شماوکارهای شما به به وچه چه بگن.من کاری به باقری ندارم ولی واقعیتهایی راکه می بینم وغیرواقعیتهایی که عمل میشه میگم حق باباقری است.اگه بهت قول همکاری مالی دادچرا عنوان نکردید که این کمک چی شد؟من متاسفم برای….که تو چهارخط متن نوشتن ده تا غلط املایی یا جمله ای داشته باشه.اگه نیاز بود این انتقادها رابه صورت یکجا درسایت میگذارم تا همه بخوانند که واقعیت است یا غیر واقعیت.

 48. علی گفته:

  اقای اسماعیل خان واقعیت ها رابنویسید کسی جلوی شمارانمی گیره بنده انتقاد پذیرهستم اما انتقادهای منصفانه وهمراه با پیشنهادوراهکارهای مناسب وخوب .نمی دونم کی اززبان من این متن هارامیزاره باقری قول کمک مالی داد وحتی به بچه های مقیم سمنان گفت شما کمک نکنین بنده خودم …اما نه این ونه ان… برادریکبارما مساعدت خاستیم پس چی شد اول برادری رو باید ثابت کنی بعد ادعای ارث ومیراث کنی واما بعد بنده مطالبی راکه غلط املایی داشت نگذاشتم اما اگرشما اصرارداری با باسوادی تان من بیسوادراعفوکنیدبزاریه نصیحت کنم به گفته مولا علی بین شنیدن ودیدن ۴انگشت فاصله است هرچه را دیدی وبرات ثابت شد اونوقت بوق وکرنا کن نه که بی جهت ذهن دیگران رامغشوش کنی برای من سئوال هستش چرا جنابعالی اصرارداری ازما درهرشرایطی انتقاد کنی درحالی که ماها….متاسفم

 49. اسماعيل عاليشاه گفته:

  علی آقا شمادرست میگید.چرا ماها که فامیل هستیم یا نسبتی داریم باید از همدیگه انتقاد کنیم.به نظر منم شاید کار درستی نباشه ..ولی.چرا؟چون ما فقط به ظاهر…هستیم.به ظاهر تظاهر میکنیم.من میگم چشم بصیرت باید برای همه باشه.اگه خواستین حضورا توجیه تان میکنم

 50. علی گفته:

  کاربایدبرای رضای خداانجام بگیره منم معتقدم انتقاد وپیشنهاد سازنده ازطرف هرکی باشه خوبه چه بهترکه ازنزدیکان آدم باشه ولی تخریب وخدای ناکرده تهمت وافتراازسوی….غیر قابل تحمله

 51. اسماعيل عاليشاه گفته:

  من چیز بیشتری ندارم بگم وتقصیر خودت نیست علی جان چون ناخواسته ازطرف خودت وخواسته از طرف کسای دیگه وارد شدی و…

 52. حسن گفته:

  شماها که ادعاتون میشه با باقری تشکیلات دارین چرا یه طومار جمع نکردین برای برکناری فرماندار ساری؟؟؟؟ ما هرگز دهن کجی ایشان به مردم ولایتمدار و شهید پرور اروست را فراموش نمی کنیم. هم ایشان هم بخشدار هر دو باید تغییر کنند. در روز یادواره یارو جلسه شورای اداری میذاره. خجالت نمی کشند؟ باید از شهدا خجالت بکشند.

 53. اسماعيل عاليشاه گفته:

  جناب حسن آقانمیدانم منظورتان کیست؟اگه منظورتان بچه های سمنان است.باید عرض کنم که چه کسی باید بهشون بگه؟اصلا طومار درست کردن وظیفه کیست؟همه را همدل و همنوا کردن وظیفه کیست؟بچه های سمنان که در روز یادواره سنگ تمام گذاشتند.لااقل ارزش یک تشکر خشک وخالی از پشت تریبون داشتند.نداشتند؟آیا واقعا همه را از هم طرد کنیم بهتره یااینکه همه راجمع کنیم و همدل بشیم؟بخدا بنده از ته دل همه باخبرم چی میگذره..

  آنانکه باافکاری پاک وفطرتی زیبا درقلب دیگران جای دارند.هرگزهراسی ازفراموشی نیست.چرا که جاودانند.

درج یک دیدگاه